bmt_slider4

İşletmemizin, 2000 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Teknoloji Merkezi bünyesinde kuruluş çalışmaları tamamlanmıştır.

İşletmemiz bünyesinde, beşeri tıbbi ilaç disiplin kapsamında özgün Ar-Ge çalışmaları yürütmektedir.

Diğer taraftan Ar-Ge faaliyetinde bulunacak ve/veya yeni başlayacak firmalara ulusal kalkınmamız için teknoloji öncelikli alanlarda, bilimsel ve teknolojik gelişmelere bağlı, katma değeri yüksek ürün ve/veya prosese dayalı Ar-Ge çalışmalarında işletmelere mali ve teknik destek vermek amacı ile “proje süreç danışmanlığı” görevinide üstlenmiştir.

Hikayemiz

Ar-Ge çalışmalarımızdaki bilgi birikimlerimiz, danışmanlık hizmeti sunduğumuz işletmelerin karşılaştıkları sorunlarını daha iyi anlamamızı sağlamaktadır. Bu özelliğimiz, işletmemizi diğer danışmanlık hizmeti sunan firmalardan ayıran temel farklılığımız olarak değerlendirilmiştir.

Gerek global ekonomide sürdürülebilir rekabet üstünlüğünün sağlaması gerekse ulusal kalkınmamız için yol haritalarını belirleyen TÜBİTAK-Vizyon 2023 teknoloji hedeflerine ulaşılması için Ar-Ge yardımı (hibe) ve teşvik vb. desteklerin, işletmelerimize sorunsuz ve kesintisiz ulaşmasını sağlamak temel amacımızdır.

İşletmemiz, ortaya koyduğu proje çalışmalarının her aşamasında ticari yaklaşımların dışında öncelikle müşteri memnuniyetini esas alarak hibe ve teşviklerde işletmelere zaman tasarrufu sağlamayı öngörmektedir.

İşletmelerin sürdürdüğü Ar-Ge çalışmaları süresince öngörülmeyen teknik dar boğazların aşılması için üniversiteler, patent ofisleri ve/veya kamu araştırma merkezleri ile işbirlikleri oluşturulmasında danışman firma olarak birçok işbirliği tarafımızdan temin edilmektedir.

Kuruluşumuzdan günümüze kadar devam eden 16 yıllık Ar-Ge faaliyetlerimiz ile eş zamanlı olarak sürdürülen proje süreç danışmanlığı hizmetlerimizde; 170 ‘ den fazla firmanın projeleri dikkatle incelenmiş ve kurumlara sunulan tüm projeler genelinde %98 mertebesinde öneri/onay oranına ulaşılmıştır.

İşletmelerin Ar-Ge projelerindeki başarılarına destek olmak ve süreklilik sağlamak amacıyla danışmanlık hizmetimiz, konusunda yetkin çalışma arkadaşlarımız tarafından başarı ile sürdürülmektedir.

Vizyon/Misyon

Kazanılan tüm tecrübelerimizi ve ihtiyaç duyulan proje ar-ge yönetim tekniklerini müşterilerimizin başarıları için paylaşarak, ulusal ekonomimize katkı sağlayacak tüm ar-ge tabanlı çalışmalarda ilk akla gelen çözüm ortağı lider bir kuruluş olmaktır.

İşletmelerin teknoloji tabanlı yenilik çalışmalarında ihtiyaç duydukları finansman ve mühendislik kaynaklarına ulaşmalarında, firmamızın bilgi, beceri ve tecrübeleriyle birlikte özgün çözümler sunarak işletmelerin başarı ve hedeflerine köprü olmaktır.

Referanslar

İletişim

TÜBİTAK-MAM Gebze Yerleşkesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi No:11-12-17-18

info@argeyardim.com
0(262) 646 64 34
Çalışma Saatleri: Pts – Cum: 08:30 – 17:00