Firma düzeyinde katma değer yaratan kuruluşların Araştırma-Geliştirme (Ar-Ge) çalışmalarını teşvik ederek, bu yolla Türk sanayisinin Ar-Ge yeteneğinin yükseltilmesine katkıda bulunulması amacıyla Kurum (Tübitak, KOSGEB vb.) ve Kuruluşlardan (Kalkınma ajansları ) geri ödemesiz proje teşviği alabileceğinizi biliyor muydunuz?
Dar mükellef kurumların Türkiye’de ki işyerleri dahil, kanuni veya iş merkezi Türkiye’de bulunan sermaye şirketlerinin; organizasyon yapısı içinde ayrı bir birim şeklinde örgütlenmiş, yurt içinde Ar-Ge faaliyetlerinde bulunan ve en az 15 tam zamanlı eşdeğer Ar-Ge personeli istihdam eden, yeterli Ar-Ge birikimi ve yeteneği olan birimlerdir. Ar-Ge Merkezi olup destek avantajlarından siz de yararlanmak istemez misiniz?
AB Programları, Avrupa Parlamentosu ve Avrupa Konseyi’nin onayı ile yürürlüğe girmekte ve programa ilişkin teklif çağrılarını (ihale) yayımlayan ilgili Komisyon Genel Müdürlüğü tarafından yürütülmektedir. 80 Milyar Euro bütçeye sahip programların bütçesi ise katılımcı ülkeler tarafından yapılan ödemeler ve AB bütçesinden sağlanan tahsis ile oluşturulmaktadır. Ayrıntılı bilgi için bize danışabilirsiniz…